DOWNLOAD PROGRAM

 

Teatro Antzokia
Opening Gala
6th May

20:00h

Opening Film

Pieles

23:00h

FANT en Corto Vasco

Sala BBK
Closure
12th May

20:00h

CLOSING FILM (Awards)

PET

FNAC

8th May
9th May
10th May
11th May
19:00h

Twin Peaks


Sala 1 Golem Alhóndiga

6Saturday

16:15h

Official Selection

Sweet Sweet Lonely Girl

18:00h

Official Selection

Herederos De La Bestia

20:00h

Cortometrajes Internacionales

22:15h

Official Selection

La Noche Del Virgen

7Sunday

16:15h

Official Selection

Seoul Station

18:00h

Official Selection

I Am Not A Serial Killer

20:00h

Official Selection

Noctem

22:15h

Official Selection

El Ataúd De Cristal

8Monday

16:15h

Official Selection

1974

18:00h

Official Selection

Found Footage 3D

20:00h

Official Selection

Prevenge

22:15h

Official Selection

It Stains The Sands Red

9Tuesday

16:15h

Official Selection

The Eyes Of My Mother

18:00h

Official Selection

The Unseen

20:00h

Fantrobia Award

My Father Die

22:15h

Official Selection

The Evil Within

10Wednesday

16:15h

Official Selection

Hipersomnia

18:00h

Official Selection

Lake Bodom

20:00h

Official Selection

The Void

22:15h

SPECIAL SCREENINGS

Midnight Special

11Thursday

16:15h

FANT al Rescate

El Increíble Hombre Menguante

18:00h

Fant Star 
Barbara Crampton

Re-Animator

20:00h

Fant Star
Barbara Crampton

Beyond The Gates

22:15h

III FAKE TRAILER CONTEST


Sala 2 Golem Alhóndiga (Free entrance)

6 Saturday

17:45h

Fantasy Panorama

La Sexta Alumna

19:50h

Fantasy Panorama

El Cielo En El Infierno

22:00h

La Aventura Audiovisual

The Wailing

7 Sunday

17:45h

Fantasy Panorama Shorts

19:50h

Dokufant

Sputnik

22:00h

La Aventura Audiovisual

Cine Basura

8 Monday

17:45h

Fant Masters

¿Quién Puede Matar A Un Niño?

19:50h

Fantasy Panorama

A Floresta Das Almas Perdidas

22:00h

La Aventura Audiovisual

Into The Forest

9 Tuesday

17:45h

Fant Masters

La Residencia

19:50h

Fantasy Panorama

Therapy

22:00h

La Aventura Audiovisual

The Duke Of Burgundy

10 Wednesday

17:45h

Fant Masters

El Fantasma Del ParaÍSo

19:50h

Fantasy Panorama

Money

22:00h

La Aventura Audiovisual

Equals

11 Thursday

17:45h

Fant Masters

La Furia

19:50h

Fantasy Panorama

Peelers

22:00h

La Aventura Audiovisual

Berberian Sound Studio